VII Wiosenne Zawody Pływackie - wyniki

Utworzono dnia 05.04.2022

VII WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE WOLA 02.04.2022

pływak

W pierwszą sobotę kwietnia, siódmy raz odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie w Woli. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,,GILUS’’ w Gilowicach, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Woli. W zawodach wystąpiło 279 zawodników z 24 klubów z Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia-Zdroju, Sosnowca, Radlina, Chorzowa, Katowic, Mikołowa, Zawiercia, Bielska‑Białej, Żor, Pawłowic, Będzina, Częstochowy, Kóz, Oławy, Gliwic, Kęt, Żywca, Siemianowic Śląskich, Bukowna.

Sportowcy rywalizowali w 6 grupach wiekowych w dwunastu konkurencjach pływackich. Dzieci z kategorii 2012 i młodsi mieli do pokonania dystans 25 m czterema stylami, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym. W drugiej części zawodów do rywalizacji przystąpili pływacy z roczników 2011 i starsi, mieli oni do pokonania dystans 50 metrowy czterema stylami oraz 100 m stylem dowolnym i 100 m zmiennym.

MUKS GILUS zdobył łącznie 37 medali w tym 11 złotych, 15 srebrnych, 11 brązowych co w klasyfikacji medalowej dało pierwsze miejsce. W klasyfikacji drużynowej najmłodsi zdobyli puchar za I miejsce. W klasyfikacji końcowej GILUS drużynowo zajął 2 miejsce.

MUKS GILUS gorąco dziękuje miłośnikom i sympatykom pływania za okazane wsparcie i zaangażowanie w organizację i właściwy przebieg zawodów. Dziękuje sponsorom za okazane wsparcie finansowe: GymForYou, Bank Spółdzielczy Miedźna.