Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli

ul. Pszczyńska 9, 43-225 Wola

 

Jak korzystać z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej jest niezbędne dla funkcjonowania ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) oraz Rozporządzenia MSWiA z 18 stycznia 2007 r. w sprawie BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ.

Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

1. Nagłówka strony zawierającego odsyłacz do strony głównej BIP pod adresem www.bip.gov.pl, dane adresowe podmiotu prowadzącego BIP, ustawienia ułatwiające korzystanie osobom niepełnosprawnym, wyszukiwarkę.

2. Menu po lewej stronie witryny zawierającego odsyłacze do treści podstron biuletynu zawierających informacje związane tematycznie z wybranym działem. Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie należy kliknąć na wybranej pozycji menu.

3. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu oraz pliki do pobrania w formacie .doc, .docx lub .pdf. Aby otworzyć lub zapisać zamieszczony plik wystarczy kliknąć w link, który go opisuje.

Zamieszczone na stronie informacje, artykuły opatrzone są metadanymi informacji publicznej, czyli:
- czasem wytworzenia zasobu,
- tożsamością osoby wprowadzającej treść zasobu,
- tożsamością osoby wytwarzającej zasób (odpowiadającej za treść zasobu),
- podmiotem udostępniajacym informację,
- rejestrem wprowadzonych zmian,
- statystyką wyświetleń zasobu.

BIP wyposażony jest w wyszukiwarkę informacji, która jest narzędziem umożliwiającym znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.Aby skorzystać z wyszukiwarki BIP należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk „Szukaj”, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć na jej tytuł.

Aby zmienić kontrast serwisu należy kliknąć ikonkę w prawym górnym rogu – znaczek A "zmiana kontrastu" (dostępne 3 wersje).
Aby zmienić wielkość czcionki należy kliknąć ikonkę A "czcionka mała", A+ "czcionka średnia" lub A++ "czcionka duża".

Informacje

Liczba wyświetleń: 218
Utworzono dnia: 11.09.2019
Dokument wprowadził:
Adam Graca
Dokument wytworzył:
Ireneusz Mietliński
Podmiot udostępniający informację:
GOSiR w Miedźnej z/s w Woli

Historia publikacji

  • 26.05.2021 01:24, Adam Graca
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP